Jaký bude mlýnský dvůr? / k čemu jsme dospěli
Sháníme dřevěné palety, staré dřevěné židle, či vyřazené školní židličky, molitanové matrace, molitanovou drť, nádobí do baru, na zeleň čisté kovové sudy a podobné větší nádoby. Máte doma? Oželíte? Ozvěte se!
Děkujeme všem, kdo zúčastnili našeho plánovacího setkání - externí odkaz v pondělí 26. června 2017 a na ostatní z Vás se těšíme na viděnou na letních víkendových workshopech v termínech 22. – 23. července, 12. – 13. srpna a 2. – 3. září 2017, v rámci nichž chceme společně se všemi, kteří budou mít zájem, vyrobit mobiliář, něco pro děti, vysadit zeleň, prostě zabydlet mlýnský dvůr.
Tím, jak oživit mlýnský dvůr se zabývá skupina architektek a umělkyň (Karolína Koupalová, Kateřina Jirsová, Anna Krtičková), jejichž projekt byl vybrán v rámci mezinárodní otevřené výzvy - externí odkaz spolku Offcity na projekty pro Automatické mlýny.
K čemu jsme na plánovacím setkání dospěli?
Pro to, aby dvůr fungoval, aby sem lidé přicházeli a měli důvod zde pobýt, potřebujeme komunitní bar. Místo, kde si připravíme občerstvení, nebo, kde ho pro nás připraví někdo jiný. Měl by být mobilní, musíme řešit vodu, napojení na elektřinu. U baru potřebujeme sezení u stolků, kde můžeme jen tak posedět, nebo trochu pracovat. Vše doplníme zelení a něčím, co bude bavit naše děti. Plánujeme vyrobit pro děti domek, potřebujme pro ně trochu vody, písek a spoustu dalších drobných radostí, kvůli kterým budou na mlýnském dvoře rádi i ti nejmenší. Shodli jsme se, že cokoliv pro děti budeme vyrábět v průběhu všech tří workshopů tak, aby se na nich děti nenudily. Pokusíme se zpříjemnit klima na dvoře pomocí zeleně v nádobách či popínavkami na zdech budov. Jestli počasí dovolí, chceme, aby se dvůr na třetím workshopu alespoň trochu zazelenal.
- Na 1. workshop, na kterém se společně budeme zabývat především výrobou baru a všeho, co s ním souvisí, sháníme dřevěné palety, staré dřevěné židle, či vyřazené školní židličky, molitanové matrace, molitanovou drť, nádobí do baru, na zeleň čisté kovové sudy a podobné větší nádoby.
Máte-li zájem zapojit se ať poskytnutím materiálu, sponzorského daru, či vlastní prací ozvěte se: Karolíně Koupalové (kkoupalova@gmail.com, 724 702 738), Aničce Krtičkové (anickakrticka@gmail.com, 604 166 513), nebo Kačence Jirsové (katerinka.jirsova@gmail.com, 725 521 366).
Další informace a podněty, realizace doprovodného kulturního programu, koordinace rezidenčního programu OFFCITY AiR: Šárka Zahálková, sarka@offcity.cz, +420 732 436 722
Poděkování patří především manželům Smetanovým, vlastníkům areálů Automatických mlýnů, za jejich přátelskou podporu a osvícený přístup, dále pak Ministerstvu kultury ČR a Magistrátu města Pardubic za finanční podporu projektu OFFCITY AiR: Zpátky do mlýnů.